Kalkulator drewna konstrukcyjnego

Drewno to jeden z najbardziej cenionych materiałów budowlanych z uwagi na jego szerokie zastosowanie. Elementy drewniane służą nie tylko jako materiały konstrukcyjne, ale też pomocnicze oraz używane do prac wykończeniowych. W obecnym czasie domy szkieletowe budowane z drewna cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich praktyczność i komfort. Są one bardzo wytrzymałe na wszelkie warunki pogodowe, dzięki czemu mogą być stawiane praktycznie w każdej strefie klimatycznej. Jeśli zaprojektuje się je we właściwy sposób – mogą stanowić doskonałą konkurencję dla domów budowanych z cegły lub kamienia.

Koszty stawiania domu szkieletowego są różne w zależności od tego, czy zlecamy jego budowę firmie, czy robimy to na własną rękę. Jeśli chcemy, aby zajęli się tym specjaliści, dobrze jest móc ocenić potencjalne koszty ich usługi. W tym celu często stosuje się (obecne na ich stronach internetowych) tzw. kalkulator budowy domu szkieletowego. Obejmuje on najczęściej parametry takie jak:

  • Powierzchnia użytkowa domu w metrach kwadratowych (plus potencjalną powierzchnię garażu)
  • Obecność płyty fundamentowej
  • Rodzaj pokrycia dachu
  • Rodzaj okien
  • Sposób ogrzewania konstrukcji
  • Obecność tarasu
  • Ilość pięter

Na ich podstawie kalkulator oblicza szacowaną cenę według zaznaczonych opcji.

Kalkulator drewna konstrukcyjnego

W sytuacji, gdy mamy zamiar samemu zabrać się za budowę domu o konstrukcji szkieletowej, istotnym aspektem jest obliczenie ilości materiałów potrzebnych do jego budowy. W zależności od rodzaju drewna jakie chcemy w tym celu wykorzystać, cena budynku może się różnić. Z pewnością nie warto na nim oszczędzać, co nie oznacza, że od razu trzeba szukać drogich gatunków takich jak daglezja, modrzew czy dąb. Wystarczy odpowiednio przygotowana sosna o gęstym usłojeniu, która powinna mieć klasę wytrzymałości nie mniejszą niż C24.

Należy pamiętać, że drewno używane do budowy zwykle określane jest w metrach sześciennych. I tu bardzo przydatną rzeczą może okazać się specjalnie przystosowany do tego program jakim jest kalkulator drewna na dom szkieletowy. Znając długość, szerokość, grubość deski oraz ilość sztuk potrzebnych do budowy można obliczyć zarówno liczbę metrów sześciennych jak i wycyrklować potencjalne koszty ich zakupu. Niewątpliwie może to stanowić duże ułatwienie dla każdego, kto chce podjąć się wyzwania budowy domu szkieletowego osobiście.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]