Jak podłączyć prąd do działki niezabudowanej?

Proces budowy domu na danej posesji niezaprzeczalnie wymaga obecności prądu na działce budowlanej. Jednakże, jak doprowadzić prąd do działki? Do kogo udać się w tym celu? Jak po kolei zabrać się do takiego przedsięwzięcia?

Najpierw, należy złożyć oczywiście odpowiedni wniosek do zakładu energetycznego z prośbą o pozwolenie na montaż instalacji elektrycznej. Taki dokument musi zawierać dane osobowe właściciela nieruchomości, adres posesji oraz numer działki, a także informacje na temat obiektu, do którego chcemy doprowadzić media. Zakład energetyczny ma 30 dni na rozpatrzenie takiego wniosku.

Jak podłączyć prąd do działki niezabudowanej

Po uzyskaniu pozwolenia, należy zaopatrzyć się w mapę do celów projektowych oraz podpisać umowę ze wspomnianym zakładem energetycznym. Od chwili pozytywnego rozpatrzenia wniosku, mamy 12 miesięcy na realizację instalacji energetycznej.

Przyłącze prądu do działki może mieć formę przewodów zlokalizowanych pod ziemią lub połączonych z takimi elementami posesji, jak słup linii energetycznej, elewacja budynku, czy stojak dachowy.

Przyłącze dzielimy także na kablowe oraz napowietrzne, oraz instalację zewnętrzną i wewnętrzną. O instalacji zewnętrznej mówimy, gdy przyłącze jest podłączone do licznika energii. W przypadku instalacji wewnętrznej, mamy do czynienia z połączeniem linii energetycznej oraz naszego domu.

Po instalacji przyłącza, należy przeprowadzić analizę techniczną wykonanej usługi oraz podpisać umowę z wybranym usługodawcą, odpowiedzialnym za dostarczanie prądu na działce.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]