Budowa super modelu domu z patyczków po lodach

Wbrew pozorom drewniane patyczki po lodach to ciekawy materiał budowlany dla amatorów domowego budownictwa różnych przedmiotów. Ciekawym wykorzystaniem patyczków. będzie prosty domek z patyczków po lodach. Domki, stojaki, makiety czy inne budowle z patyczków po lodach, to interesujące zajęcie dla ludzi poszukujących uspokajającego hobby na spędzanie popołudnia. Zobacz dalej, jak zbudować domek z patyczków po lodach krok po kroku.

Niezbędne materiały do budowy domu z patyczków po lodach

Zabierając się za budowle z patyczków po lodach na początku trzeba mieć odpowiedni plan i wszystkie niezbędne materiały do budowy. Takie przygotowanie umożliwi nam spokojną i bezstresową zabawę. Dlatego pierwsze co usiądźmy i naszkicujmy poglądowy plan naszego domku z patyków. To ważne, żeby określić konkretne wymiary domu i dodatkowe przedmioty, które chcemy zbudować, takie jak basen, ogród czy garaż. Wymiary pozwolą nam na oszacowanie ilości patyczków, które musimy zgromadzić, natomiast jeżeli decydujemy się na budowę innych rzeczy, musimy zakupić dodatkowe materiały takie jak na przykład farby, czy sztuczną trawę.

Przejdźmy do rzeczy, które są wymagane do budowli z patyków:

  • Narysowany szczegółowy plan budowy,
  • Patyczki do lodów- rozmiar standardowy (jeżeli będą potrzebne krótsze, należy je przyciąć),
  • Długie patyczki do szaszłyków,
  • Specjalne drewniane nożyczki (zapobiegają łamaniu się patyczków),
  • Klej w sztyfcie,
  • Pistolet z klejem do klejenia na gorąco,
  • Ostry nóż,
  • Papiery kolorowe,
  • Modele roślin i drzew.

Od czego zacząć budować domki z patyczków?

Od czego zacząć budować domki z patyczków?

Najważniejszym elementem każdej budowli z patyczków jest wykonanie solidnej konstrukcji, która utrzyma wszystkie detale i dodatkowe konstrukcje. Dlatego ważne dobrze zaplanować  i zbudować ściany. Przy ich budowie i klejeniu nie możesz zapomnieć o pozostawieniu pustych przestrzeni, stanowiących okna domku z patyków. Po wykonaniu czterech ścian złącz je solidnie i zabierz się za budowę dachu i sufitu.

Jeżeli zbudowaliśmy już wszystkie niezbędne elementy domu, możemy wziąć się za wykończenie naszego prostego domku z patyczków po lodach. W tym miejscu budujemy werandę, podłogi i poręcze. W zależności jak dokładnie chcemy zbudować naszą budowlę z patyczków, przykładamy się do wykończenia a potem przechodzimy do projektu ogrodu, malowania i impregnacji domku. Zabezpieczenia naszego domu z patyczków  jest ważnym elementem, który uzyskamy za pomocą zastosowania lakierobejcy.

Inne budowle z patyczków

Domek z patyków to nie jedyna budowla z patyczków po lodach jaką możemy stworzyć. Wszelkiego rodzaju pudełka i pudełeczka to budowle z patyczków, które łatwo zrobić. Pudełka jeżeli solidnie je pokleimy mogą być również przedmiotem użytkowym, a nie tylko ozdobnym w domu. Możesz w nim przechowywać artykuły piśmiennicze na biurku, biżuterię lub inne przedmioty. Budowa pudełka opiera się na połączeniu kilku patyczków po lodach na patyczkach do szaszłyków.

Jako prezent dla bliskiej nam osoby możemy stworzyć stojak na biżuterię, jako budowlę z patyczków. Jest to ładny jak i praktyczny pomysł na wykorzystanie drewnianych patyczków. Prace plastyczne to kolejny pomysł na jaki możesz zdecydować się po wykonaniu domu z patyczków po lodach. Będzie to znakomite rozwiązanie na wspólną zabawę z dziećmi, ponieważ budowle z patyczków, można ozdabiać na przeróżny sposób, co rozwinie kreatywność maluchów.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]